
03-07-2026 Bressols & Barcelona
Dit weekend vind ik voor mijzelf een van de belangrijkste en mooiste weekenden van het jaar omdat hierin de klassieker der klassiekers wordt vervlogen Barcelona. Naar dit weekend hadden we maanden naar uitgekeken en naar toe gewerkt. De duiven waren in onze ogen TOP voorbereid en er helemaal klaar voor. Voorafgaand aan dit weekend stonden we bij de Nationale kampioenschappen 1e Nationaal onaangewezen dus we moesten ook nog wat proberen te verdedigen. Zoals ik al eerder vermelde vind ik kampioenschappen onbelangrijk maar als je er eenmaal zo goed voor staat wil je dit met hand en tand verdedigen.
Maar zoals het zo vaak gaat in de duivensport als je denkt er kan mij niets gebeuren dan valt het achteraf vaak heel erg tegen. Eigenlijk mogen we met het resultaat op Bressols niet klagen zeker niet wat de nestduiven van Petra betreft die hadden het uitstekend gedaan. De weduwnaars was tot onze grote verbazing een ander verhaal terwijl deze de eerdere vluchten een bijna 100% score op de uitslag wisten neer te zetten . Was de teleurstelling achteraf dat er hiervan nog 3 doffers onderweg zijn en niet de minste al zeg ik het zelf. Dat geld ook voor beide doffers van Barcelona waarvan “De 808” vorig jaar nog een 17e Nationaal en 25e Internationaal van Barcelona vloog. Bij Petra waren alle duiven van Bressols weer thuis en speelde de 1e in onze sterke vereniging.
Bressols
Hierop had ik zelf 8 weduwnaars en 1 nestduivin mee en Petra 8 nestduiven.
De aankomsten waren als volgt :
Bernard 5/9 : 11.13 – 11.22 – 13.25 – 14.32 – 14.52
Petra 6/8 : 10.45 – 11.20 – 11.28 – 11.49 – 13.25 – 14.02
Rayon Geel 731 duiven 11/17 : 12e – 24e – 31e – 34e – 40e – 52e – 155e – 157e – 182e 213e – 233e
Afdeling ZuidWest 3.349 duiven 11/17 : 37e -77e -98e -105e – 116e – 189e – 619e – 624e – 792e – 919e -1019e
Barcelona deze keer helaas geen prijs en hopelijk komen deze duiven van dit weekend alsnog na.

29-06-2026 Bergerac
De 3e Marathonvlucht is inmiddels weer passe. Vooraf wisten we dat het wel eens een zware opdracht zou kunnen gaan worden voor onze gevleugelde vrienden gezien de voorspelde temperaturen. Niets was minder waar want nu achteraf weten we dat de voorspelde temperaturen na het inkorven alleen maar verder opliepen en tikte zelfs op enkele momenten de 40 graden aan. En dan kun je het voorspellen dat de tongen van de muggenzifters weer los gaan. Ik ga hier dan ook niet verder meer op in want op sociaal media is hier al genoeg gereageerd en waren de meningen verdeeld.
Achteraf en uit de ervaringen uit het verleden kunnen we niet anders concluderen dat de duiven prima met deze warme weersomstandigheden om kunnen gaan. De vrachtwagens van tegenwoordig waarin onze duiven worden vervoerd worden/zijn klimaat gecontroleerd. Daarnaast worden de duiven perfect door hun begeleiders verzorgd en op tijd van vers drinkwater en voer voorzien SJAPPO voor deze mensen. Een en ander blijkt dat na 7 dagen in de manden te hebben gezeten de duiven er perfect uitzagen bij thuiskomst.
Nadat onze duiven enkele keren verplaatst waren van Soustons naar Mont de Marsan en uiteindelijk terug gereden waren met de duiven naar Bergerac/Libourne werd besloten om op maandag 29 juni de duiven op een zo vroeg mogelijk tijdstip te lossen en er dus een ochtend lossing van te maken. Jammer voor de Noordelijke en Oostelijke afdelingen deze besloten reeds op zaterdag terug te komen naar Nederland met de duiven met als reden het welzijn van mens en dier. Met de wetenschap uit het verleden en nu achteraf voor mij onbegrijpelijk.
De duiven werden dus op maandag 29 juni om 08.00 uur gelost bij een zwakke Noordwestelijke wind welke op de vlieglijn meestal veranderlijk zou worden. De temperaturen waren inmiddels gedaald onder de 30 graden dus ideale omstandigheden voor onze duiven om huiswaarts te kunnen vliegen. Gezien de vroege lossing was de verwachting dat de duiven op de dag van lossing konden vallen. En zo geschiedde ook, de eerste melding in onze afdeling kwam uit Zeeland bij H.Zegers uit Sluiskil welke zijn duif klokte om 20.36 u. Het wachten kon hier dus ook gaan beginnen. Om 22.03 u. melde de eerste duif zich in onze vereniging bij Marc de Weerd. Inmiddels was het al aardig donker geworden en meld zich ook onze eigen 1e duif 2e getekende om 22.54 u. Hierna vielen de meldingen nagenoeg stil dus reden om toch nog maar een paar uurtjes te gaan slapen. De wekker om 03.00 u. gezet dan konden we het Nederlands elftal nog zien spelen. Dat hield ik al voor gezien na de gelijkmaker van Marokko en ben buiten gaan zitten om op mijn duiven te wachten. Dit werd al gauw beloond om 05.26 u. valt mijn 2e duif en 4 minuten later de 3e duif. Al met al deze keer toch weer enkele vroege duiven ondanks dat ik er maar 5 mee had en Petra 1. Achteraf bleek nadat ik alle 5 de duiven in de klok had zitten dat dit goed was voor een 1e Grootmeester in de Afdeling ZuidWest en een snelste Clean Sweep van het afgelopen weekend dus.
De aankomsten waren als volgt :
Bernard : 5/5 22.54 – 05.26 – 05.30 – 06.42 – 09.05 u.
Petra : 1/1 08.11 u.
Wat resulteerde in de volgende uitslagen :
N.I.C 29 duiven : 5/6 2-3-4-6-7
Rayon Geel 302 duiven : 6/6 9-11-12-23-52-81
Afdeling Zuid-West 1190 duiven: 6/6 31-53-55-103-191-294
De volgende opdracht voor onze duiven is hier Barcelona 2 duiven mee en op Bressols heeft Petra er 8 mee en ik zelf 9 stuks.
Allen veel succes !!

29-06-2026 Agen
Op deze dag stond ook de 2e ochtendlossing gepland vanuit Agen. De lossing van deze vlucht was ook tot maandag uitgesteld i.v.m. de extreme temperaturen. Op deze vlucht hadden we besloten om slechts een paar jaarlingen in te korven. Dit om wat ervaring voor de toekomst op te doen voor de ochtendlossingen. Petra had 2 nestduiven ( heel koppel ) mee en ik zelf 4 weduwnaars.
De verwachting was dat met name de onervaren jaarlingen het onder deze omstandigheden van extreme hitte en dagen langer in de mand het wel eens behoorlijk moeilijk zouden kunnen krijgen. De verwachtingen waren hier dan ook niet erg hoopvol. Maar zoals elke duivenmelker betaamt hoop je toch op een vroeg duifje. Om 08.35 u. melde zich dan gelukkig onze eerste duif en wel een nestduivin van Petra, goed 2 uur later om 10.29 u. kwam de 2e duif van Petra aan en kon zij haar klepje wederom dicht doen. Ik zelf moest wat langer wachten en blijkbaar hadden mijn jaarlingen de omstandigheden wat moeilijker verteerd.
De aankomsten waren als volgt :
Petra : 2/2 08.35 – 10.29 u. Klepke dicht
Bernard 0/4 14.34 – 15.42 – 16.38 u. ( Geen prijs )
Wat resulteerde in de volgende uitslagen :
Rayon Geel 286 duiven : 2/6 13e -55e
Afdeling Zuid-West 2157 duiven : 2/6 100e -399e

19-06-2026 Pau
Dit jaar hadden wij besloten om ook aan de ochtend lossingen te gaan deelnemen. Gewoon om wat meer vluchtjes te hebben om te kijken. Afgelopen week stond hiervan de eerste reeds op het programma en wel de vlucht vanuit het Franse Pau.
Gezien de vooruitzichten van het weer zou dit een mooie vlucht kunnen worden. Echter nu achteraf kunnen we niet anders concluderen dat het een behoorlijk pittige versie is geworden. De eerste duiven melde zich in Frankrijk al vroeg aan, en zouden wij hier in Nederland omgerekend ook duiven op de dag van lossing duiven moeten kunnen klokken. Niets was minder waar en melde de Nederlandse duiven zich pas de volgende ochtend om 04.54 u. in Monster. Het wachten kon dus ook hier gaan beginnen. De verwachtingen waren niet erg groot omdat wij hadden besloten om op deze vlucht wat oudere duiven te zetten waarvan de kop op de middag lossingen min of meer af was. Maar goed we zijn duivenmelkers en je weet maar nooit.
Het verloop ging erg moeizaam zeker in het noorden des lands. En waren er achteraf na het sluiten van het concours nog behoorlijk wat duiven onderweg. Vaak ook niet de minste en wel duiven die in het verleden goed hun prijzen hadden behaald.
Ik had 3 weduwmannen mee en klokte op 08.53 u. welke goed was voor een 53e prijs in de Afdeling ZuidWesten de 184e Nationaal tegen 3.473 duiven . Niet echt kop maar we waren er weer tevreden mee. De andere aankomsten waren 18.30 u. en de volgende morgen om 07.00 u. dus hier kon gelukkig het klepje weer dicht.
De volgende opdracht wordt Agen met wat jaarlingen.

12-06-2026 St.Vincent
Nu de kruid dampen van St.Vincent zijn opgetrokken, kunnen we de balans van deze vlucht op gaan maken.
De duiven werden op een onverklaarbaar tijdstip om 11.00 uur gelost. Wat hiervan de reden was vraagt menig liefhebber zich af. Ieder wel denkend liefhebber ging er vanuit dat gezien de weersomstandigheden op de vlieglijn bij een normaal lossingstijdstip nachtvliegen was uitgesloten. Ook zelfs bij dit vroege tijdstip van lossing werd dit onmogelijk geacht. We gingen er wel vanuit dat er de volgende morgen wel vroeg duiven konden vallen. Niets van dit alles was waar want tot ieders verbazing was het nachtvliegen weer een feit.
Zoals eerder vermeld werd er door ons ook geen rekening gehouden met nachtvliegers en waren we gewoon naar bed gegaan. Om 02.00 u. werd ik wakker voor een sanitaire stop en wat doe je dan toch voor de zekerheid even kijken op de meldlijst. Tot onze grote verbazing waren er al duiven gemeld. Voor de zekerheid toch snel even buiten gekeken maar niets te zien dus een snelle douche en aankleden en ons klaar maken om toch maar te gaan posten.
Al midden in de nacht wachtend dacht ik nog bij mijzelf, dit is toch geen duivensport meer. Enerzijds omdat onze duiven in de nacht een groot risico lopen om gewond te raken en misschien erger, anderzijds vind ik het voor mijzelf en mijn directe omgeving ook niet prettig. Dit is misschien ook wel de reden dat er nog zoveel duiven onderweg zijn.
Die angst zat er bij mij ook in, zeker omdat ik “De 808” ( 17e Nationaal -25e Internationaal Barcelona 2025 ) op deze vlucht mee had. Maar goed op elke vlucht groot of klein loopt men het risico van verspelen. Ik ga zeker geen wijzende vingen naar de lossingsverantwoordelijke doen, want ik ga er van uit dat deze op het moment van lossing in het belang van het welzijn van onze duiven deze beslissing hebben genomen. Maar ik ben wel benieuwd wat hiervan de reden was, want ik en menig ander weldenkend liefhebber zag hiervoor de reden niet. Ik ben benieuwd of men hier achteraf met een verklaring over komt om dit vroege lossingstijdstip te rechtvaardigen.
Wij hadden samen 8 duiven mee waarvan Petra 2 nestduiven en ik zelf 6 weduwnaars. Omdat we er vanuit gingen dat het wel eens wat zwaardere vlucht zou kunnen worden hadden we gekozen om de wat meer ervaren duiven te korven. Wij merkte tijdens het wachten in de nacht dat de wind behoorlijk vanuit het zuidwesten begon aan te trekken. En dat de kansen voor de over vlucht hiermee behoorlijk zouden toenemen. Neemt niet weg dat we toch stiekem hoopte op een verrassing maar liet uiteindelijk toch langer dan we dachten op zich wachten. Waaruit ik voor mijzelf kon opmaken dat de absolute form nog niet op de duiven zit. We mogen zeker niet klagen want net als op Bordeaux 10/10 en Petra 2/5 duiven in de klok en ook nu weer 6/6 weduwnaars en 1 uit 2 nestduiven in de prijzen. De echte kop zit er nog niet in en neem de duiven zelf niets kwalijk maar in mijn ogen moet dit nog goed kunnen komen.
Blij verrast was ik dat beide geplande Barcelona duiven voorop kwamen zeker met “De 808” die vorig jaar in de voorbereiding van Barcelona 2025 net als nu ook een 3e N.I.C van St.Vincent vloog.
De aankomsten als volgt :
Bernard : 6/6 07.40 – 07.48 – 08.40 – 09.10 – 09.11 – 10.07 u. kon het klepje van de weduwnaars weer dicht.
Petra : 1 / 2 10.01 u.
Uiteraard feliciteren wij ALLE overwinnaars van deze vlucht.
Mooi was weer dat ook op deze vlucht de duiven van hier het goed hadden gedaan Henk van Agtmaal uit Dinteloord klokte zijn duif ( welke vorig jaar ook al een 5e Nationaal Tarbes vloog ) om 04.38 u. en Belleter- de Weerd uit Nispen klokte een duif om 04.54 u. gekweekt uit een duif van hier.
We gaan ons opmaken voor ons debuut vlucht Pau waarop ik 3 weduwnaars op leeftijd mee heb en hoop op een wat zwaardere vlucht, en op een boeren prijsje. Dit is de eerste keer in mijn leven dat ik aan deze vlucht meedoe. Fingers crossed!

05-06-2026 Bordeaux
Het Marathon seizoen 2026 is inmiddels van start gegaan. Net als vorig jaar stond als 1e vlucht Bordeaux op het programma. In mijn beleving kwam deze Bordeaux voor mijn duiven iets te vroeg. De duiven trainen aan huis nog niet zoals ik het graag zie. Ze gaan 2 maal daags 1 uur uit en zijn in het begin even uit zicht maar werken hun trainingsrondjes in een klad af. Als de duiven hier goed zijn dan gaan ze uit elkaar en scheiden de duiven in vorm zich van de groep af. Dat gebeurt hier helaas nog niet, maar dat zou vanzelf moeten komen als de weersomstandigheden wat stabieler en constanter worden.
De duiven van Bordeaux werden om 14.00 u. gelost met op de vlieglijnen een zwakke tot matige zuid westen wind. Verder konden de duiven nog te maken kunnen krijgen met een enkel buitje maar zou niet belemmerend hoeven te zijn. De kans op nachtelijke aankomsten was dus weer redelijk aanwezig. En dat gebeurde dan ook, weleens waar niet zo massaal als vorig jaar maar er wisten slechts 5 duiven in de neutralisatie tijd hun hok te vinden. Ondanks dat er toch wat nachtelijke aankomsten waren stond het concours toch nog redelijk lang open. En waren er en zijn er achteraf toch nogal wat duiven onderweg.
Wij hadden er samen 15 mee waarvan Petra 5 nestduiven en ikzelf 10 weduwnaars. We mogen zeker niet ontevreden zijn met het resultaat maar de echte kop-duif ontbrak hier en zal alles te maken met de eerder vermelde reden van het ontbreken van de echte TOP vorm. Ondanks dat waren hier ALLE duiven op de dag van aankomst thuis en zaten er op het moment van afslaan bij Petra er 4/5 in de klok en bij mijzelf 10/10
De aankomsten waren als volgt :
Bernard : 08.20 – 08.48 – 09.01 – 09.10 – 09.17 – 09.29 – 10.06 – 10.35 – 10.48 – 11.40 u.
Petra : 08.16 – 09.19 – 11.04 – 12.12 – 15.42 u.
Wat resulteerde in de volgende uitslagen :
N.I.C 127 duiven : 11/15 4-5-9-12-14-15-19-21-30-40 en 43.
Rayon Geel 777 duiven : 9/15 43-48-69-82-99-112-117-129-209
Afdeling Zuid-West 3.212 duiven : 9/15 203-215-323-392-458-511-531-605-933
Kortom er moet aan gewerkt gaan worden.
Wat wel weer leuk was dat op dit eerste Marathon weekend de duiven van hier afkomstig zich ook elders hebben laten zien.
In eigen vereniging werd ik dubbel geklopt door Ronald Kil welke de 1e-2e-6e-8e speelde met rechtstreekse duiven van hier.
Maar ook in het Noorden lieten ze van zich horen bij Coen Brugman speelde zijn duif “Blauwe Bernard” de 9e van Perigueux in Afdeling 11 tegen 1.733 duiven.