Zoals ik in mijn eerdere blog reeds vermelde had ik nog 1 bezoek gepland deze winter. Dat was bij niemand minder dan Piet de Vogel Oude-Tonge. Ook dit bezoek was gepland naar aanleiding van onze toekomstplannen met betrekking tot de vlucht der vluchten Barcelona.
Ook naar dit bezoek keek ik bijzonder naar uit. Piet is een man die al jaren behoorlijk goed uit de voeten kan op de Internationale vluchten. Wat mij opviel was dat Piet minder duiven had dan dat ik eigenlijk verwachte. Dat laatste is natuurlijk een gevolg van KEIHARDE SELECTIE.
Nadat we eerst gezellig onder het genot van een bakkie hadden bij gekletst. Was het moment gekomen dat we naar de duiven gingen. Eerst naar het BREEDING CENTER MARATHON ELITE waar ik stuk voor stuk schitterende duiven in handen heb gekregen en hun plek op het Breeding Center meer dan verdiend hebben. De ruime open rennen zorgen er voor dat de duiven royaal van zuurstof worden voorzien en dat was duidelijk ook te merken aan de conditie van de duiven. Ondanks dat verschillende duiven al op leeftijd begonnen te komen zagen en voelde ze nog erg vitaal aan.
Hierna zijn we ook nog naar de vlieghokken bij Piet thuis geweest. Daar waren de kooien in gereedheid gebracht om de duiven op de vlieghokken te kunnen plaatsen. Ook daar kon men aan de duiven voelen welke ik in handen heb gehad dat de hand van de streng selecterende meester zijn vruchten afwerpt. Ook hier waren de duiven stuk voor stuk goed gebouwde en zacht van pluim.
Niet voor niets zijn de resultaten voor dit relatief kleine hokje duiven schitterend te noemen. En liegen de referenties er dan ook niet om.
Reden genoeg dus om mijn voorgenomen bezoek aan Piet kracht bij te zetten en in daden om te zetten. Voorafgaand aan dit bezoek hadden we al via de App contact gehad, en had ik aangegeven dat ik op zoek was naar Barcelona versterking. Piet heeft voor ons een schitterend duivinnetje uitgezocht uit “DE BLES” 19e INT. ACE PIGEON `23 -`24. 4e Int. Asduif Barcelona 2023-2025 Pipa Ranking ! en “Jacky” zijn eerste duif van Barcelona`25 speelde 32e Nationaal en 43e Internationaal Barcelona`25.
Ik ben er ook erg blij mee en zal dit duivinnetje eerst in alle rust laten uitgroeien, waarna ik het zal koppelen aan mijn eigen Barcelona lijn. Afgesproken is dat hiervan 1 jong terug gaat naar Piet om in te kruisen.
Het was weer een schitterende duiven dag waarin ik weer klasse duiven heb mogen bewonderen, en reden genoeg om verder te dromen om in de toekomst te komen een eigen Barcelona lijntje op te kunnen bouwen.
Rest mij nog om Piet en natuurlijk Theo van Dongen te bedanken voor deze gezellige en indrukwekkende dag.


