Aanvang Marathon seizoen.

Inmiddels zitten we 14 dagen voordat het Marathon seizoen van start gaat met Bordeaux. De laatste weken stonden dan ook in het teken van het conditioneren van de duiven en er voor te zorgen dat we ze optimaal aan de start van dit Marathon seizoen kunnen brengen.

De voorbereiding liep dit jaar iets anders dan andere jaren, zoals ik eerder had geschreven omdat we de duiven later op weduwschap konden zetten i.v.m. de nog aanwezige jongen. De oude ervaren duiven hebben er inmiddels 5 vluchten op zitten met een totaal van 1394 km. De andere hebben 1 vluchtje meer gedaan en komen aan de 1711 km aan voorbereidende kilometers. Dat is in verhouding met voorgaande jaren wel iets minder maar gezien de zwaarte van de voorbereidende vluchten dit jaar door o.a. de Oosten en Noord Oosten winden moet dit in mijn ogen voldoende kunnen zijn.

Dit weekend zijn ALLE duiven ingekorfd op Morlincourt voor 1 nachtje mand en wij er vanuit gingen dat ze vroeg moesten kunnen lossen i.v.m. het naderende front dat pas tegen de middag zou arriveren in onze regio. Althans dat dachten wij want ondanks dat de Belgen en ALLE Nederlandse afdelingen voor de kortere vluchten alles hadden gelost. Besloot onze afdeling als enige uit te stellen tot de andere dag. WAAROM ???? in mijn ogen niet door de mindere vliegcondities op de vlieglijn, tenslotte waren ALLE concoursen welke wel vroeg waren gelost vlot verlopen. Tot overmaat van ramp besloten ze wel de duiven welke in Hank waren ingekorfd voor Melun en inmiddels verplaatst waren naar Roye om 14.00 uur alsnog te lossen. Ondanks dat deze vluchten georganiseerd worden vanuit de Hank in het verleden een normaal tot redelijk goed verloop hebben, is dit zoals ik lees op facebook de laatste 2 weken anders verlopen dan men dacht. Ik wil hiermee zeker geen verwijt maken naar de begeleiders/lossingsverantwoordelijken van onze duiven want we mogen er vanuit gaan dat deze verantwoord met onze duiven omgaan. Maar dat onze afdeling als enige niet lost kan men aan ieder weldenkend mens niet uitgelegd krijgen.

In tegenstelling tot de voorgaande jaren zijn de nestduiven voornamelijk van Petra zodanig gekoppeld dat ze op de eerste vlucht van Bordeaux op jong van 4/5 dagen worden ingekorfd. Omdat op deze kooi alles gelijk is gekoppeld en er ook enkele jaarlingen tussen zitten zullen we geheel tegen ons principe in verplicht enkele jaarlingen op deze eerste vlucht moeten inkorven i.v.m. de neststanden. Vanaf dit weekend zullen de duiven in groepen gespeeld gaan worden voor de 800/1000 km. vluchten en proberen we nog wat duiven voor Barcelona voor te bereiden.

Gezondheidscheck

Afgelopen week zijn van de vliegduiven de mest en de keeltjes weer extra gecontroleerd door Dr. Henk de Weerd en waren geheel schoon verklaard. Dat was meer voor onze eigen gemoedsrust want in onze ogen begonnen de duiven op zicht al beter te worden en mocht ik de aankomsten van de afgelopen week zien van Toury 431 km. waarbij ze 3 dagen in de mand hadden gezeten door wederom een uitgestelde lossing voor onze doen erg vlot af kwamen. s àvonds hadden wij er 42/43 thuis en de laatste nestduivin zat de andere morgen om 05.45 u. al te wachten op de klep.

Volgend weekend blijven ALLE duiven weer thuis ter voorbereiding op wat er komen gaat.

Jonge duiven

De eerste jonge duiven zijn 27 april gespeend en de afgelopen weken zijn de laatste jongen uit de kwekers voor eigen gebruik aangevuld. Ondanks dat ze nog zo jong zijn gaan ze als een speer. Inmiddels kruipen de jongen bij het uitlaten flink de hoogte in en zijn al meerdere keren dik een uur weg getrokken. Ik heb dit de laatste jaren nog niet zo mee gemaakt. Het is wel een teken dat ze goed gezond zijn maar door hun jeugdige leeftijd hebben ze nog niet genoeg ervaring in mijn ogen om thuis te kunnen komen als ze onverhoopt in een andere klad terecht komen. Het heeft inmiddels dan ook 4 jonge duiven gekost. Ze zijn afgelopen week ingeënt tegen PMV/NORO virus, en volgende week zullen ze worden geënt tegen de pokken. Dit laatste heb ik al jaren niet gedaan maar wil dit voorblijven zodat ik de jongen mits ze goed gezond blijven wat langer kan doorspellen om voldoende in hun rugzakje te hebben voor volgend jaar. De planning is om de 1e ronde vanaf 21 juni gelijk met de vrachtwagen mee te geven en in te korven op Duffel. ( Mits ze het zo blijven doen uiteraard )

Tot zover deze blog.